Najkrajšie voľne prístupné pláže v Punta Cana

Ako všetci viete, Punta Cana je najväčšie letovisko v Dominikánskej republike. Bohužiaľ All-inclusive rezorty vlastnia väčšinu pláží celého pobrežia Bavaro do ktorých môžu pristupovať len ich hostia.  Ak prilietate do Punta Cana a chcete vidieť tie najkrajšie pláže na juhovýchode D.R. budete zaisto hľadať pláže s voľným prístupom a najkrajšie plážové kluby Punta Cana.

Tu je zoznam 5 najlepších plážových klubov a voľne prístupných pláží v Punta Cana :

Playa Juanillo

Prvou plážou, ktorú odporúčame je Playa Juanillo – synonym pokoja a rozmanitosti. Tento kúsok raja má naširoko otvorenú pláž, krištáľovo tyrkysový „bazén“ v lokalite Cap Cana. Cap Cana, je ultra-luxusný rezort a realitná komunita.  Atmosféra Playa Juanillo je super aj vďaka obrovskej rozlohe takže toto miesto nie je nikdy preplnené ľudmi. K dispozícii sú plážové stoličky a lehátka.

Na pláži nájdete reštauráciu s názvom Little John. Je to naozaj pekná, útulná plážová reštaurácia. Ceny sú úplne cenovo dostupné a služby sú milé a vo všeobecnosti rýchle okrem víkendu, keď je miesto plné.  Hudba je vedená po celej pláži, aby sa zvýšila atmosféru.

Playa Juanillo je otvorená pre verejnosť a veľmi ľahko ju nájdete, keď prídete na bezpečnostnú bránu Cap Cana, ochranka Vás môže požiadať o vaše ID.  Stačí im iba dať vedieť, že idete do Playa Juanillo a môžete si ísť užiť svoj deň !

Playa Blanca

Playa Blanca sa nachádza naozaj len kúsok od medzinárodného letiska v Punta Cana. Pláž je zameraná na rodiny s deťmi. Po jej ľavej strane je veľký komplex Club Med Punta Cana.

Karibská voda v lagúne je krištáľovo čistá a vytvára neskutočné unikátne sfarbenie v kombinácii s podmorskou flórou . Voda je dlhší kus od brehu plytká. Piesok je ako biela múka s koralovými ružovými odtieňmi. K dispozícii je nádherná palmová záhrada, kde súkromné večierky zabezpečuje reštaurácia Playa Blanca.

Ak chcete vyskúšať raj, toto je miesto, ktoré sa vám určite zapáči.
Ak sa chcete dostať do Playa Blanca, bude treba preukázať svoje ID na vstupe.  Naposledy nás prekvapili s nevyhnutným kreditom ktorý sme si museli zakúpiť a následne minúť v reštaurácii. Ak sa chcete tomu vyhnúť, dáme vám TIP , stačí im povedať, že idete do Kite Clubu do požičovne po nejakú zábavku do vody, čo sa môže stať nakoniec aj reálnym cieľom 😉

Pearl Beach Club

Radi by ste šli na párty ? Uniknúť na miesto, kde sú nápoje dokonale osviežujúce, na stole sa podáva jedlo a živá hudba je na plné bomby ? Pearl Beach Club je potom vaše miesto. Mladé, osvieživé a vždy veselé prostredie. Tento malý kútik karibiku  je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí radi tancujú bosí v hladkom piesku a užívajú si krásny západ slnka v Karibiku s chutným nápojom v ruke. Párty žije tak ako v noci, tak aj cez deň.

Ak sa chcete iba zrelaxovať v Pearl Beach Club. Môžete si vybrať medzi plážovými stoličkami a posteľami s baldachýnom. Tieto postele s výplňou nie sú len ideálne pre schladenie, ale aj pekné fotografie na nádhernej karibskej pláži ležiacej v luxusnej posteli uprostred raja.

Nachádza sa v samom srdci Punta Cana, vchod je voľný okrem špeciálnych udalostí.

Playa Macao

Nachádza sa severne od Punta Cana , deklarovaná v UNESCO ako jedna z najkrajších v karibiku pre jej jemný piesok a bohaté palmy. Panenská pláž Playa Macao je až 3.2 km dlhá. Existuje tu toľko miesta na preskúmanie a je skoro bez ľudí. Na jednom konci pláže si môžete vychutnať pokojnú vodu vhodnú na kúpanie a pozerať sa na rybárov, ktorí prichádzajú z rybačky s červenými rybami Chillo a karibskými langustami pripravenými na predaj alebo na prípravu priamo na pláži.

Tu môžete zažiť kus skutočnej Dominikánskej republiky. Malé kiosky vás privítajú so svojimi „práve ulovenými“ morskými plodmi. Majitelia stánkov sú jednoduchými dominikánskymi ľuďmi, ktorí osobne pripravia pre vás skutočné dominikánske jedlá, ktoré musí každý turista vyskúšať.

Jedná sa o jedinú pláž v oblasti Punta Cana, ktorá je divoká a dobrodružná, tu môžete cítiť skutočnú karibskú džungľu. Pri vstupe do rozbúreného mora potom pozor na nebezpečné morské prúdy, pretože kombinácia domáceho rumu a adrenalínu zvyšuje odvahu a treba potom pamätať ako fungujú morské prúdy, ktoré nás v škole neučili a môžu sa stať aj zdatnému plavcovi usudnými. Viac článok tu.

Playa Bavaro

Playa Bavaro je najobľúbenejšia, najrozvinutejšia a zároveň najľudnatejšia pláž v celej turistickej oblasti Punta Cana, obostavaná z vnútornej stray pobrežia vyše 120 timi all-inclusive rezortmi.

Zatiaľ čo je to jedna z najvyhľadávanejších pláží, pláž Playa Bavaro stále zostáva nedotknutá svojimi palmami, práškovým bielym pieskom a malými miestami, kde môžete mať chviľku súkromia. Určité úseky tejto pláže boli ocenené stavom Modrej vlajky.

Ak ste boli na D.R. či už len v Punta Cana hoteli alebo na výjazde po ostrove, týchto 5 miest je nevyhnutné vidieť, aby ste spoznali krásy miestnych pláži a svoje dojmy mohli porovnávať s inými destináciami…

Jeden komentár k “Najkrajšie voľne prístupné pláže v Punta Cana”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.