Cayo Arena známy tiež ako Cayo Paraíso v Punta Rucia

Stratený korálový ostrov v mori obklopený bielym pieskom a kryštáľovo čistým morom, kde je možné preskúmať bohatý podmorský svet s neuveriteľnou čistotou a farebnosťou z tirkizovo-modrej po smaragdovo-zelenú. Miesto, ktoré navštívia denne stovky návštevníkov priťahujúcich očarujúce more a unikátne okolie. Link na Google Maps.

Tento malý ostrovček dĺžky nie viac ako 30m (v závislosti od obdobia) je ideálnym miestom pre potápanie a objavovanie nových podmorských dobrodružstiev. Video tu.

 

 

Btw: Pláž Cayo Arena bola vybraná v CNN Travels v zozname Top 100 pláží na svete na pozícii #34.

Ako sa dostať na ostrov Cayo Paraíso

Z Puerto Plata (severovýchodné pobrežie D.R.) sa vydáte smerom do Punta Rucia po ceste vedúcej z Imbertu cez obce Guananico a Los Hidalgos.
Zhruba po dvoch hodinách cesty dorazíte do malej rybárskej dedinky Punta Rucia, ktorá sa nachádza v zálive La Isabela, oblasť charakteristická svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom.

Existuje ešte jedna trasa z diaľnice Duarte do Villa Elisa, ale táto cesta je v dosť zlom stave, ak chcete dobrodružstvo, stojí za to, pretože krajina je krásna.

Z pobrežia pláže Punta Rucia si vezmete motorový čln alebo katamarán, ktorý smeruje ku koralovému ostrovu, cesta trvá zhruba pol hodiny.
Mnoho miestnych obyvateľov má malé súkr. lode a tiež robia výlety (cca 20 USD/osobu). Na pobreží sú aj cestovné kancelárie, ktoré ponúkajú veľmi dobré služby, ktoré zahŕňajú dopravu a obed za cenu cca 35 USD na osobu. Počas návratu do Punta Rucia z Cayo Arena môžete vidieť malý labyrint, faunu a flóru, ktorá hraničí s vodnou cestou k panenským mangrovom Národného parku Monte Cristi, kde sú chránené živočíšne druhy, ako napr. Manatee…

Pláž Buen Hombre

Na ostrov sa dá dostať rovnako loďou aj z iného pobrežia, severnejšie od Punta Rucia, má názov Buen Hombre, v blízkosti mesta Monte Cristi. Najrýchlejším spôsobom je po dialnici Duarte až po dedinku Botoncillo,
kde odbočíte do prava až na koniec kľukatej nádhernej cesty (ideál na motorku alebo bicykel) dorazíte k tesnej blízkosti mora na pláž Buen Hombre.

Je tu možnosť ubytovania spolu s reštauráciou za 700 RD$ na noc.
Táto lokalita je najviac známa pre kiterov, keďže je tu veľká plocha plytkej morskej hladiny ideálna na učenie tohto športu – kitesurfing.

Okrem iného výhodou odjazdu z Buen Hombre je, že na ceste späť v tesnej blízkosti Cayo Arena si môžete naplánovať s kapitánom lode (to je skrz bezpečnosť) kitesurf downwind až po pobrežie Buen Hombre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.