Cabarete

Cabarete je malé karibské mestečko, ktoré sa nachádza len 20 minút jazdy od medzinárodného letiska v Puerto Plata na severnom pobreží Dominikánskej republiky. Cabarete je magické, tak trochu hippie – dobrodružné mesto, ktoré priťahuje veľa turistov, ktorých milujú slnko, more a nebaví ich len tak leňošiť v ALL INCLUSIVE hoteli. Stretnete tu miestami veľmi zaujímavé perzóny, ktoré si žijú svoj pohodový život. Veľa turistov si tu predlžuje pobyt, alebo sa čoskoro opäť vracia, alebo sa sem odsťahujú rovno natrvalo, tak ako my 🙂

Cabarete je situované v strede polkruhovej pláže so zlatou farbou slnkom nasiaknutým pieskom. Jeho prirodzené zväčšovanie smerom do vnútrozemia obmedzujú nádherné lagúny opierajúce sa o bohato zelené kopce pretekajúce s luxusnou tropickou vegetáciou. Dokonalá kombinácia okolitých fyzických prvkov prírody, ako aj umiestnenie pobrežných útesov pri vchode do zátoky a kopcami nízko položených za obcou, spôsobujú jedinečný termálny účinok, a tvoria krásny vzhľad. Vytvárajú tak neobvyklú syntézu vynikajúcich podmienok vetra a vĺn, ktoré robia Cabarete svojou výnimočnou polohou nielen ideálnym miestom pre vodné športy ako je kiteboarding a windsurfing, ale aj pre bežné surfovanie na El Encuentro vzdialenej snáď len 5min od mesta. Ak ste vodnošportoholik, tak toto misto je pre Vás MUST, pretože v prípade, že vypne vietor, čo sa často nedeje (keďže veterných dní tu je zhruba 300 v roku), stále je čo riešiť pretože môžte SUP-ovať pokiaľ sú menšie vlny, alebo surfovať na El Encuentro, alebo ísť napr. na dobrodružný výlet (viac info tu).

 

Tak si to ešte raz zhrňme:

Vodné aktivity

Cabarete sa nazýva tiež ako „Akčné športové hlavné mesto Karibiku“.

Rodina spolu

Dovolenka v Cabarete je ideálna príležitosť zažiť dobrodružstvo so svojimi blízkymi bez stresu z každodenného života. Takže či už cestujete ako pár, alebo celá rodina, tráviť čas spoločne v Cabarete je oveľa zábavnejší.

Ovocie

Aj Vy ste závislý na ovocí, Je tu všade. Je lacné. Je výborné.
Kokos, čerstvé mango, ananás, zrelé banány, činola (niečo čo doma nepoznáme), avokádo (raz tolko väčšie ako u nás a chutnejšie najmenej 5x), carambola (vôbec nie taká kyselá ako u nás), papája o veľkosti futbalových lôpt. Kde to rýchlo zohnať ? Všade ! V centre mesta, na pláži – príjde za vami samo ;-), po ceste von z mesta , na všetky smery a všade dostupné. A to som sa nerozpísal o ovocných smootie, alebo miešaných drinkov z ovocia, to bude kapitola sama o sebe …

Západy a východy slnka

Každému je jasné, že slnko vychádza a zapadá každý deň, ale v Cabarete sa to deje každý raz proste inak – oveľa pestrofarebnejšie. Niekedy pri západe ako dúha, niekedy ako oheň, alebo typ požiaru, niekedy ako ohnivá guľa. Fotky povedia asi za všetko.
Tanec a hudba

Dominikánci milujú tanec a to hlavne štýl Reggaton, Salsa a Merengue. Tanec uvidíte pri každej možnej príležitosti: čerpacie stanice pohonných hmôt, na verande , pri colmade, alebo hudba príjde za vami k stolu v reštaurácii. Dokonca aj malé deti sú fantastické tanečnice! Stačí, ak sa objaví hudba a máte sa na čo tešiť.

Zdravo

Fit, zdravý, opálený a šťastný. Dokonca najviac narobení turisti vyzerajú lepšie v Cabarete po niekoľkých týždňoch dobrého spánku, dobrého jedla, slniečka a veľa tanca. Ak vodné športy nie sú vaša priorita, Cabarete má pekný výber telocviční , posilňovní a štúdií yogy, viac tu.

 

2 komentáre k “Cabarete”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.