Severné pobrežie

Severné pobrežie Dominikánskej republiky je veľmi dobre známe pre nezávislých cestovateľov a primárne surferov a kitesurferov. Túto časť ostrova môžete preskúmať úplne bez obáv bez potreby cestovky, stačia Vám iba letenky a ubytovanie a to si už sami vyhľadáte, alebo vám môžem poradiť ak budete chcieť. Infraštruktúra severného pobrežia je rozsiahla a ľahko odbaví cestovateľov s nízkym budgetom, ale taktiež náročnejšiu klientelu s požiadavkou all-inclusive. Okrem apartmánov s vlastným stravovaním tu existuje viac all inclusive rezortov. Najrozvinutejšia all inclusive destinácia na severe je Puerto Plata, zatiaľ čo Sosua a Cabarete sú viac obľúbené u nezávislých cestovateľov.
Cabarete primárne pre vietor potrebný pre kitesurfing, alebo keď nefúka surfing a Sosúa viac pre pohodové pláže a hlavne pre starších nadšencov sex-turizmu a nočných barov.

Najlepší čas na návštevu severného pobrežia je máj a jún, kedy ceny ubytovania padajú na dno vďaka prípravám na obdobie dažďov. Najviac zrážok padne v období medzi júnom a novembrom. November patrí jednoznačne medzi najdaždivejší mesiac – severné pobrežie je predmetom tropických búrok a hurikánov, ale to už viac v článku o počasí. Ceny ubytovania v tomto období sú minimálne a davy ľudí žiadne, takže ak ste mali v pláne vybehnúť na pláž, zvážte kľudne aj v tomto ročnom období.

Počasie je ideálne od decembra do apríla – je to vlastne vrchol turistickej sezóny. Ubytovanie a letenky sú v tomto období drahšie spolu s vianočnými sviatkami, takže pobyt treba riešiť najmenej tri až štyri mesiace vopred.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *