Cabarete Kitesurfing


Možností pre kiting V Cabarete je viacej, podľa chuti kitera. Máte na výber žiadne vlny (kedykoľvek spot La Boca, alebo letné mesiace v Cabarete)potom menšie vlny alebo väčšie vlny. Najpopulárnejší spot je Kitebeach o ktorom som sa rozpísal tu. Ak chcete viacej priestoru a slobody potom treba ísť na Cabarete beach spot.

V Cabarete prevláda 300 dní v roku termický konzistentný vietor. Fúka štandardne z východu „side-onshore“ a veľmi zriedka „onshore“ čo dáva Cabarete ideálne  podmienky na kitesurfing. Štandardne z rána je veľmi slabý vietor alebo skoro žiadny. Zhruba o 13 hod vietor naberá silu, do 4 hodiny poobede je najsilnejší a po 6 hod to ide dolu. Ohľadne mesiacov:

Január – Apríl: (Zima)

  • Ideálny kite veľkosťi 12m, ak máte viac veľkostí tak si vyberte od 10-15
  • dobrý a konzistentný vietor, zhruba 6-10 m/s
  • vlny sú „chopy“, najviac sa to melie pri vstupe do vody, na kitebeach je to vždy oveľa menšie ako v Cabarete beach, čiže aj pre začiatočníkov.

Jún – September: (Leto)

  • Ideálny kite veľkosťi 9m, ak máte viac veľkostí tak si vyberte od 8-12
  • dobrý a konzistentný vietor, zhruba 8-11 m/s
  • more – čistý „flat“

Nie vždy ideálne mesiace pre kitesurf:

Teplota vody je konštantných 26°C, takže netreba riešiť žiadne neoprény, iba odporúčam lycru s dlhým rukávom kôli slnku, pretože spáliť sa na slnku môžete veľmi rýchlo.

A ešte tu prikladám link na live webcam, kde si môžete pozrieť ako to frčí:
http://www.cabaretekitebeachwebcam.com
nezabudnite že je tu posun -5 hodín, a od marca do novembra -6 hod.

Kite škôl je tu neúrekom, požičovne taktiež, v lete sa tu koná každý rok kite šampionát, ak máte akékoľvek otázky, rád Vám ich zodpoviem…

a nakoniec zopár videí pre lepší obraz:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *